WpResidence 3.6.0 - en to da translation catalogue (1103 entries)

note: Author of the theme
en: wpestate
da: Iminds.dk

en: Page not found
da: Siden blev ikke fundet

en: Latest Listings
da: Nyeste Annonceopslag

en: Latest Articles
da: Seneste artikler

en: Category Archives: %s
da: Kategori arkiver: %s

en: Daily Archives: %s
da: Daglige arkiver: %s

en: Monthly Archives: %s
da: Månedlige arkiver: %s

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
da: F Å

en: Yearly Archives: %s
da: Årlige arkiver: %s

en: Blog Archives
da: Blog arkiv

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
da: Dette indlæg er kode beskyttet. Indtast koden for at se kommentarer.

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
da[0]: En tanke om &ldquo;%2$s&rdquo;
da[1]: %1$s har kommenteret på &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Comment navigation
da: Kommentar navigation

en: &laquo; Older Comments
da: &laquo; Ældre Kommentarer

en: Newer Comments &raquo;
da: Nyere Kommentarer &raquo;

en: Comments are closed.
da: Der er lukket for kommentarer.

en: Leave a Reply
da: Skriv en kommentar

en: Leave a Reply to %s
da: Skriv en kommentar til %s

en: Cancel Reply
da: Annuller svar

en: Post Comment
da: Skriv kommentar

en: Your email address will not be published.
da: Din E-mail adresse bliver IKKE offentliggjort.

en: Comment
da: Kommenter

en: Name
da: Navn

en: Email
da: E-mail

en: Website
da: Hjemmeside

en: Lead Info
da: Ledende info

en: New
da: Nye

en: You are not allowed to edit this!
da: Du har ikke lov til at redigere dette!

en: Authentication required
da: Godkendelse er påkrævet

en: Missing required parameters
da: Manglende nødvendige parametre

en: Invalid input parameters
da: Ugyldige inputparametre

en: You do not have permission to add comments
da: Du har ikke tilladelse til at tilføje kommentarer

en: Failed to add comment
da: Kunne ikke tilføje kommentar

en: from
da: fra

en: on
da: på

en: Comment added successfully
da: Kommentar tilføjet med succes

en: Invalid agent list
da: Ugyldig agentliste

en: Contact not found
da: Kontakt blev ikke fundet

en: You are not allowed to delete this contact
da: Du har ikke tilladelse til at slette denne kontakt

en: Failed to delete contact
da: Kunne ikke slette kontakt

en: Invalid contact data provided
da: Ugyldige kontaktdata angivet

en: You are not allowed to edit this contact
da: Du har ikke tilladelse til at redigere denne kontakt

en: Your Contacts
da: Dine kontakter

en: Create Contact
da: Opret kontakt

en: Phone
da: Telefon

en: Added on
da: Tilføjet den

en: Actions
da: Handlinger

en: You don't have any Contacts!
da: Du har ikke nogen kontakter!

en: Your Leads/Deals
da: Dine kundeemner/tilbud

en: Add New Lead/Deal
da: Tilføj nyt lead/aftale

en: Lead No
da: Bly Nej

en: Request By
da: Anmodning fra

en: Agent in Charge
da: Ansvarlig agent

en: Date
da: Dato

en: You don't have any Leads!
da: Du har ikke nogen Leads!

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Add Contact
da: Tilføj Kontakt

en: Add Lead
da: Tilføj leder

en: Contact Information
da: Kontaktoplysninger

en: Are you sure you wish to delete
da: Er du sikker på, at du vil slette

en: View/Edit Contact
da: Vis/rediger kontakt

en: Delete Contact
da: Slet kontakter

en: Lead Information
da: Ledende information

en: Contact
da: Kontakt

en: View/Edit Lead
da: Vis/rediger leder

en: Delete Lead
da: Slet hovedperson

en: Lead no
da: Bly nej

en: added manually
da: tilføjet manuelt

en: help article
da: hjælpeartikel

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to function correctly. Get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from
da: Google Maps JavaScript API v3 KRÆVER en API-nøgle for at fungere korrekt. Få en APIs Console-nøgle, og indsæt koden i temaindstillingerne. Du kan få den fra

en: here
da: her

en: WordPress Memory Limit is set to
da: WordPress-hukommelsesgrænsen er sat til

en: Increasing memory allocated to PHP
da: Forøg hukommelse allokeret til PHP

en: Your PHP version is
da: Din PHP-version er

en: PHP GD library is NOT installed on your web server and because of that the theme will not be able to work with images. Please contact your hosting company in order to activate this library.
da: PHP GD-biblioteket er IKKE installeret på din webserver, og derfor vil temaet ikke kunne arbejde med billeder. Kontakt venligst dit hostingfirma for at aktivere dette bibliotek.

en: Post navigation
da: Indlæg navigation

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
da: <span class="meta-nav">&larr;</span> Ældre indlæg

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da: Nyere indlæg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Edit
da: Rediger

en: Reply
da: Svar

en:  on
da:  På

en: Your comment is awaiting moderation.
da: Din kommentar afventer godkendelse.

en: Please edit your profile page from site interface.
da: Rediger venligst din profil fra sidens interface.

en: Message sent from page:
da: Besked sendt fra siden:

en: Clear theme cache after demo import is complete!
da: Ryd temaets cache efter import af demo-indhold er afsluttet!

en: right now
da: lige nu

en:  seconds ago
da:  sekunder siden

en: about 1 minute ago
da: omkring 1 minut siden

en:  minutes ago
da:  minutter siden

en: about 1 hour ago
da: omkring 1 time siden

en:  hours ago
da:  timer siden

en: yesterday
da: i går

en:  days ago
da:  dage siden

en: over a year ago
da: over ét år siden

en:  package on
da: pakke på

en: PayPal payment agreement
da: PayPal-betalingsaftale

en: Location
da: Lokation

en: Enter an address, state, city, area or zip code
da: Angiv en adresse, en stat, en by, et område eller et postnummer

en: City
da: Poststed

en: Area
da: Område

en: County or State
da: Amt eller stat

en: Type address, state, city or area
da: Indtast adresse, region, by eller område

en: Types
da: Typer

en: Type Keyword
da: Skriv nøgleord

en: Categories
da: Kategorier

en: County, City or Area is
da: Region, by eller område er

en: Category
da: Kategori

en: For
da: Til

en: County / State
da: Kommune / Land

en: Has
da: Auto-luk ikke planlagt

en: types
da: typer

en: categories
da: kategorier

en: cities
da: byer

en: areas
da: områder

en: property price
da: ejendomspris

en: property size
da: areal

en: property lot size
da: grund areal

en: property rooms
da: ejendommens værelser

en: property bedrooms
da: ejendommens soveværelser

en: property bathrooms
da: Ejendom badeværelser

en: property address
da: ejendommens adresse

en: property county
da: ejendom kommune

en: property state
da: ejendom land

en: property zip
da: ejendom postnummer

en: property country
da: land

en: property status
da: ejendomsstatus

en: address
da: adresse

en: between
da: mellem

en: and
da: og

en: between
da: mellem

en:  similar with
da:  lignende med

en:  has
da: har

en:  equal with
da:  lig med

en: smaller than
da: mindre end

en: bigger than
da: større end

en: price range from:
da: Min - Max

en: to
da: til

en: bigger than
da: større end

en: price range from
da: Min - Max

en: Price range:
da: Min - Max

en: Search Properties
da: Søg ejendom

en: Posted by
da: Indsendt af

en: of
da: af

en: Posted on
da: Tilføjet den

en: You need to
da: Du er nødt til at

en: in order to post a review
da: for at skrive en anmeldelse

en: Update %s Review
da: Opdatering %s Anmeldelse

en: pending approval
da: afventer godkendelse

en: Write a %s Review
da: Skriv en %s anmeldelse

en: Your Rating & Review
da: Din bedømmelse og anmeldelse

en: Review Title
da: Titel på anmeldelse

en: Your Review
da: Din anmeldelse

en: Edit Review
da: Rediger anmeldelse

en: Submit Review
da: Indsend anmeldelse

en: There are no more agents.
da: Der er ikke flere agenter.

en: We don't have any agents yet!
da: Vi har ikke nogen agenter endnu!

en: There are no agents listed on this page at this moment.
da: Der er ingen agenter på denne side i øjeblikket.

en: default user image
da: standard brugerbillede

en: Hello I'm interested in one of your listings.
da: Hej, jeg er interesseret i en af dine annoncer.

en: Hello I'm interested in
da: Hej, jeg er interesseret i

en: Member of:
da: Medlem af:

en: Reviews
da: Anmeldelser

en: Map
da: Kort

en: add to favorites
da: Tilføj til favorit

en: favorite
da: favorit

en: Number of Page Views
da: Antal sidevisninger

en: Payment Calculator
da: Betalingsberegner

en: Floor Plans
da: Etageplaner

en: What's Nearby
da: Hvad er der i nærheden?

en: Virtual Tour
da: Virtuel tur

en: Amenities and Features
da: Faciliteter og funktioner

en: Property Details
da: Ejendoms detaljer

en: Property Address
da: Adresse

en: Description
da: Beskrivelse

en: Listings
da: Annoncer

en: Hi there,
da: Hey,

en: We received your  Wire Transfer payment request on %s ! Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
da: Vi har modtaget din anmodning om bankbetaling på%s! Følg nedenstående vejledning, så du kan komme i gang med at annoncere dine ejendommen så hurtigt som muligt.

en: The invoice number is:
da: Fakturanummeret er:

en: Amount:
da: Beløb:

en: Instructions:
da: Instruktioner:

en: you don't have the right to delete this
da: du har ikke ret til at slette dette

en: Search has been saved. You will receive an email notification when new properties matching your search have been published
da: Søgningen er blevet gemt. Du modtager besked via email, når nye ejendomme, der matcher din søgning, er blevet offentliggjort

en: The email was not saved because it is used by another user.
da: E-mailen blev ikke gemt, fordi den bruges af en anden bruger.

en: Profile updated
da: Profil opdateret

en: The new password is blank
da: Den nye adgangskode er tom

en: Passwords do not match
da: Adgangskoder matcher ikke

en: Password Updated
da: Adgangskode opdateret

en: Old Password is not correct
da: Gammel adgangskode er ikke korrekt

en: addded
da: tilføjet

en: removed
da: fjernet

en: Listing payment on
da: Annonce betaling på

en: Upgrade to featured listing on
da: Opgrader til udvalgt ejendom

en: Upgrade to Featured Listing
da: Opgrader til Udvalgte ejendomme

en: Listing Payment
da: Betal for ejendom

en: Listing Payment with Featured option
da: Betaling for fremhævet annonce

en: Sent for approval
da: Sendt til godkendelse

en: no listings available
da: Ingen tilgængelige annoncer

en: The date & time is already booked. Please choose a new one
da: Beklager, dato og tidspunkt er reserveret. Vælg venligst ny dato/tidspkt.

en: membership payment on
da: Betaling af medlemskab på

en: Membership Payment
da: Betaling af medlemskab

en: Unable to login. Please, check login/password and try again
da: Kan ikke logge ind. Venligst tjek brugernavn og adgangskode, og prøv igen

en: Please, enter correct email
da: Indtast korrekt email

en: Can\t create user with this credentials
da: Kan ikke oprette bruger med indtastede oplysninger

en: Sorry, user already exists. Try different username/email
da: Brugernavn eksisterer allerede. Prøv andet brugernavn / email

en: No posts found
da: Ingen indlæg fundet

en: Security check failed.
da: Sikkerhedskontrollen mislykkedes.

en: You are already logged in! Redirecting...
da: Du er allerede logget ind! Omdirigering...

en: Username and/or Password field is empty!
da: Feltet for brugernavn og/eller adgangskode er tomt!

en: Wrong username or password!
da: Forket brugernavn eller password!

en: Login successful, redirecting...
da: Log ind lykkedes

en: Wrong captcha
da: Forkert captcha

en: Captcha Invalidated - Refresh and try again.
da: Captcha ugyldiggjort - Opdater og prøv igen.

en: Invalid username (do not use special characters or spaces)!
da: Ugyldigt brugernavn (Benyt ikke specialtegn eller mellemrum)!

en: Username and/or Email field is empty!
da: Brugernavn og / eller e-mailfelt er tomt!

en: The email doesn't look right!
da: E-mailen ser ikke rigtig ud!

en: The email's domain doesn't look right.
da: E-mailens domæne ser ikke rigtigt ud.

en: Username already exists. Please choose a new one.
da: Brugernavn findes allerede. Vælg venligst et nyt.

en: One of the password fields is empty!
da: Et af kodeordsfelterne er tomt!

en: Your account was created and you can login now!
da: Din konto blev oprettet, og du kan logge ind nu!

en: An email with the generated password was sent!
da: En e-mail med den genererede adgangskode blev sendt!

en: Email already exists. Please choose a new one.
da: E-mail findes allerede. Vælg venligst en ny.

en: Agency
da: Agentur

en: Developer
da: Udvikler

en: Select User Type
da: Vælg brugertype

en: Email field is empty!
da: E-mail-feltet er tomt!

en: Invalid email address or username!
da: Ugyldig e-mailadresse eller brugernavn!

en: We have just sent you an email with Password reset instructions.
da: Vi har sendt dig en email med oplysning om hvordan du nulstiller dit password.

en: Your new password for the account at: %s
da: Din nye adgangskode til kontoen på: %s

en: Username: %s
da: Brúkaranavn : %s

en: You can now login with your new password at: %s
da: Du kan nu logge ind med din nye adgangskode på: %s

en: A new password was sent via email!
da: Nyt password er sendt via email.

en: Not a Valid Key.
da: Nøglen er ugyldig.

en: Password Reset Error
da: Fejl ved nulstilling af adgangskode

en: We have just sent you a new password. Please check your email!
da: Vi har lige sendt dig en ny adgangskode. Tjek venligst din email.

en: Day
da: Dag

en: Time
da: Tid

en: Contact Us
da: Kontakt os

en: Contact Me
da: Kontakt mig

en: Schedule a showing?
da: Planlægge en fremvisning?

en: I consent to the
da: Jeg giver mit samtykke til, at

note: Template Name of the theme
en: GDPR Terms
da: GDPR-vilkår

en: payment failed
da: betaling mislykkedes

en:  in
da:  på

en: The browser couldn't detect your position!
da: Browseren kunne ikke registrere din position!

en: Geolocation is not supported by this browser.
da: Geolokalisering understøttes ikke af denne browser.

en: close map
da: Luk kort

en: No results found!
da: Ingen resultater fundet!

en: loading results...
da: indlæser resultater...

en: Geolocation was not successful
da: Geolocation ikke succesfuld

en: Principal and Interest
da: Hovedstol og renter

en: HOO fees
da: HOO gebyrer

en: Property Tax
da: Ejendomsskat

en: Property Views
da: Ejendomsvisninger

en: Amount Financed:
da: Finansieret beløb:

en: Mortgage Payments:
da: Pantebrev Betalinger:

en: Annual cost of Loan:
da: Årlige omkostninger ved lån:

en: SEARCH
da: Søg

en: Search here...
da: Søg her...

en: Type Bedrooms No.
da: Skriv antal værelser

en: Type Bathrooms No.
da: Skriv antal badeværelser

en: Type Min. Price
da: Skriv min. pris

en: Type Max. Price
da: Skriv max. pris

en: Your Name
da: Dit navn

en: Your Email
da: Din e-mail

en: Your Phone
da: Dit telefonnr

en: Your Message
da: Din Besked

en: Send Message
da: Send Besked

en: Close Street View
da: Luk gadevisning

en: open map
da: åbent kort

en: Fullscreen
da: Fuld skærm:

en: Default
da: Standard

en: Please wait while we are processing your submission!
da: Vent venligst mens vi behandler din tilmelding

en: Are you sure you wish to delete?
da: Er du sikker på, at du vil slette?

en: You need to agree with terms and conditions !
da: Du skal acceptere vilkår og betingelser!

en: Please select the user type !
da: Vælg venligst brugertype!

en: Processing...
da: Behandler...

en: Send me the invoice
da: Send mig fakturaen

en: Direct payment instructions
da: Instruktioner til direkte betaling

en: To be paid
da: Til betaling

en: Plan Title
da: Plantegning, titel

en: Plan Image
da: Plan, billede

en: Plan Description
da: Plantegning, beskrivelse

en: Plan Size
da: Plantegning, areal

en: Plan Rooms
da: Plantegning, værelser

en: Plan Bathrooms
da: Plantegning, bedeværeelser

en: Plan Price
da: Plan pris

en: deleting...
da: sletter...

en: saving...
da: ...spare...

en: posting
da: udstationering

en: Review Sent
da: Anmeldelse sendt

en: Review Edit Saved
da: Gennemgang gemt

en: Pay
da: Betal

en: Payment for package
da: Betaling for pakke

en: there are no results
da: der er ingen resultater

en: Please wait while we gather data!
da: Vent venligst, mens vi indsamler data!

en: Please complete the form!
da: Udfyld venligst formularen!

en: Agent Field Name
da: Agentens feltnavn

en: Agent Field Value
da: Agentfeltets værdi

en: Remove
da: Fjern

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Published
da: Udgivet

en: Please, enter property title
da: Indtast venligst ejendommens titel

en: Sending user info, please wait...
da: Sender brugerinfo, vent venligst…

en: Property is featured
da: Ejedommen er fremhævet

en: You have used all the "Featured" listings in your package.
da: Du har brugt alle "Fremhævede" annoncer i din pakke.

en: remove from favorites
da: fjern fra favoritter

en: saving..
da: Gemmer

en: sending message..
da: sender besked

en: Please, enter field:
da: Indtast venligst feltet:

en: You need to upload at last one image
da: Du skal uploade min. 1 stk. billede

en: Connecting to Paypal! Please wait...
da: Tilslutter til PayPal! Vent venligst.

en: subscription will be cancelled at the end of current period
da: abonnementet vil blive annulleret ved udgangen af den aktuelle periode

en: Disable Listing
da: Deaktiver annonce

en: Enable Listing
da: Aktivér annonce

en: Disable Agent
da: Deaktiver mægler

en: Enable Agent
da: Aktivér mægler

en: You must agree with GDPR terms
da: Du skal være enig i GDPR-vilkårene

en: Confirm your ACCOUNT DELETION request! Clicking the button below will delete your account and data. This means you will no longer be able to login to your account and access your account information: My Profile, My Properties, Inbox, Saved Searches and Messages. This operation CAN NOT BE REVERSED!
da: Bekræft din anmodning om at slette kontoen. Hvis du klikker på knappen nedenfor, slettes din konto og alle data. Det betyder, at du ikke længere kan logge ind på kontoen og få adgang til dine kontooplysninger: Min profil, egenskaber, Indbakke, gemte søgninger og beskeder. Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Contact Agent
da: Kontakt mægler

en: Thank you. Please check your email for payment instructions.
da: Tak. Tjek din email for betalingsinstruktioner.

en: Sending
da: Sender

en: Send Reply
da: Send Svar

en: No More Listings
da: Ikke flere opførelser

en: Allowed Files
da: Tilladte filer

en: Image needs to be at least 500px height  x 500px wide!
da: Billedet skal være mindst 500px højt x 500px bredt!

en: You cannot upload more than
da: Du kan ikke uploade mere end

en: images
da: billeder

en: Are you sure you want to delete this?
da: Er du sikker på du vil slette dette?

en: Plan Size(*only numbers)
da: Planstørrelse (*kun tal)

en: Warning !
da: Advarsel!

en:  Are you sure you want to remove this image?
da:  Er du sikker på, at du vil fjerne dette billede?

en: *Title (mandatory)
da: *Titel (obligatorisk)

en: Price in
da: Pris i:

en: (only numbers)
da: (kun tal)

en: Yearly Tax Rate
da: Årlig skatteprocent

en: Homeowners Association Fee(monthly)
da: Gebyr for husejerforening (månedligt)

en: After Price Label (ex: "/month")
da: Efter prismærke (f.eks. "/måned")

en: Before Price Label (ex: "from ")
da: Før prismærke (ex: "fra ")

en: Additional Price Info
da: Yderligere prisoplysninger

en:  After Label for Additional Price info
da:  Efter etiket for yderligere prisoplysninger

en: Before Label for Additional Price Info
da: Før etiket for yderligere prisoplysninger

en: Select Categorie
da: Vælg kategori

en: Listed In
da: Opført i

en: Property Zip
da: Post nr.

en: Country
da: Land

en: Energy Class
da: Energiklasse

en: Energy Index
da: Energimærke

en: Greenhouse gas emissions kgCO2/m2a
da: Udledning af drivhusgasser kgCO2/m2a

en: Greenhouse gas emissions index class
da: Indeks for udledning af drivhusgasser

en: Renewable energy performance index
da: Indeks for vedvarende energi

en: Energy performance of the building
da: Bygningens energimæssige ydeevne

en: EPC current rating
da: EPC nuværende rating

en: EPC Potential Rating
da: EPC potentiel vurdering

en: Property Size
da: Ejendommens størrelse

en: Owner Notes
da: Ejers bemærkninger

en: Property Lot Size
da: Grundens størrelse

en: Property Rooms
da: Værelser

en: Property Bedrooms
da: Soveværelser

en: Property Bathrooms
da: Badeværelser

en: Video Type
da: Videotype

en: Property Latitude
da: Ejendom Breddegrad

en: Property Longitudine
da: Ejendom Longitudine

en: Hide Map Marker
da: Skjul kortmarkør

en: Google Camera Angle
da: Googles kameravinkel

en: Property subunits list
da: Liste over egenskabsunderenheder

en: Property has subunits
da: Egenskaben har underenheder

en: from date
da: fra dato

en: to date
da: til dato

en: Any
da: Vilkårlig

en: Upgrade to Featured
da: Opgradér til fremhævet

en: Package
da: Pakke

en: Listing
da: Annonce

en: Paid
da: Betalt

en: Not Paid
da: Ikke betalt

en: Total Invoices:
da: Total Fakturaer:

en: Title
da: Titel

en: Invoice Type
da: Fakturatype

en: Billing Type
da: Faktureringstype

en: Price
da: Pris

en: Search for an Agent
da: Søg efter en mægler

en: Search
da: Søg efter

en: Phone/Mobile
da: Telefon/Mobil

en: You don't have any agents added!
da: Du har ikke tilføjet mæglere endnu

en: Search a listing
da: Søg ejendomme

en: Property
da: Ejendom

en: Pay Status
da: Lønstatus

en: You don't have any properties!
da: Du har ikke nogen ejendomme!

en: Username already exists.  Please choose a new one.
da: Brugernavnet findes allerede.  Vælg venligst et nyt.

en: One of the password field is empty!
da: Et af password-felterne er tomt!

en: Email already exists.  Please choose a new one.
da: E-mail findes allerede.  Vælg venligst en ny.

en: Agent need a first & last name
da: Mægler skal have hhv. fornavn og efternavn

en: The email doesn't look right !
da: E-mailen ser ikke rigtig ud!

en: Agent was added... You will be redirected to your agent list...
da: Mægler blev tilføjet ... Du bliver omdirigeret til din mæglerliste ...

en: Agent profile edited
da: Mæglerprofil redigeret

en: Started by
da: Startet af

en: Subject
da: Aihe

en: Action
da: Handling

en: days
da: dage

en: weeks
da: uger

en: months
da: Måneder

en: year
da: år

en: years
da: år

en: Account History (last 7 days)
da: Kontohistorik (seneste 7 dage)

en: Edited
da: Redigeret

en: Added
da: Tilføjet

en: Deleted
da: Slettet

en: %s property %s
da: %s ejendom %s

en: %s agency %s
da: %s agentur %s

en: %s developer %s
da: %s udvikler %s

en: Generated Invoice %s
da: Genereret faktura %s

en: Deleted Invoice %s
da: Slettet faktura %s

en: Write Message  %s
da: Skriv besked %s

en: Deleted Message  %s
da: Slettet besked %s

en: Saved Search  %s
da: Gemt søgning %s

en: Deleted Search  %s
da: Slettet søgning %s

en: Inquiries
da: Forespørgsler

en: You don't have any listings or enough data!
da: Du har ikke nogen lister eller nok data!

en: Your most Popular Listings
da: Dine mest populære opslag

en: Total Properties
da: Total antal ejendomme

en: Published Properties
da: Offentliggjorte ejendomme

en: Total Agents
da: Samlet antal agenter

en: Saved Searches
da: Gemte søgninger

en: Favorite Properties
da: Foretrukne

en: Account Summary
da: KontoOversigt

en: Listings Views
da: Visninger af lister

en: Total views for your listings
da: Samlede visninger af dine lister

en: Views
da: Visninger

en: Your most visited Listings
da: Dine mest besøgte lister

en: Clone:
da: Klon:

en: Valid file formats
da: Gyldige
     filformater

en: Are you sure you wish to delete ?
da: Er du sikker på, at du vil slette?

en: Delete Plan
da: Slet abonnoment

en: Plan Price in
da: Plan Pris i

en: Upload Plan Image
da: Upload billede af planen

en: processing...
da: behandling...

en: This page will not work without WpResidence Core Plugin, Please activate it from the plugins menu!
da: Siden virker ikke uden WpResidence Core Plugin. Aktiver plugin i plugins menuen!

en: Welcome
da: Velkommen

en: All
da: Alle

en: Expired
da: Udløbet

en: Draft
da: Kladde

en: Waiting for approval
da: Venter på godkendelse

en: Leads
da: Potentielle kunder

en: Contacts
da: Kontakter

en: Dashboard
da: Kontrolpanel

en: My Profile
da: Min profil

en: My Properties List
da: Min liste over ejendomme

en: Add New Property
da: Tilføj ny ejendom

en: Favorites
da: Favoritter

en: My Invoices
da: Mine fakturaer

en: Add New Agent
da: Tilføj ny mægler

en: Agent List
da: Agentliste

en: Inbox
da: Indbakke

en: Logout
da: Log af

en: None
da: Ingen

en: Your Current Logo
da: Dit nuværende logo

en: company logo
da: Firma Logo

en: Upload New Logo
da: Overfør et nyt logo

en: Your Current Colors
da: Dine nuværende farver

en: Change Colors
da: Ændre farver

en: You have %d pages published.
da: Du har %d sider udgivet.

en: Page Title
da: Side titel

en: Page Template
da: Side skabelon

en: See All Your Pages
da: Se alle dine sider

en: Add New Page
da: Tilføj ny side

en: Sorry, your nonce did not verify.
da: Beklager, din auktions annonce blev ikke godkendt.

en: You have %d listings published:
da: Du har %d lister offentliggjort:

en: Your Payment system is in SANDBOX mode.
da: Dit betalingssystem er i sandbox-tilstand.

en: Your Payment system is in LIVE mode.
da: Dit betalingssystem er i LIVE-tilstand.

en: Payments will be procesed in %s.Prices are displayed in %s
da: Betalinger vil blive behandlet i %s. Priserne vises i %s

en: You did not add your Paypal Details. No Paypal payment will be processed
da: Du har ikke tilføjet dine Paypal-oplysninger. Ingen Paypal-betaling vil blive behandlet

en: Paypal Api Keys are added.Payments will be processed.
da: Paypal Api-nøgler er tilføjet. Betalinger vil blive behandlet.

en: You did not add your Stripe Details. No Stripe payment will be processed
da: Du har ikke tilføjet dine Stripe-oplysninger. Ingen Stripe-betaling vil blive behandlet

en: Stripe Api Keys are added.Payments will be processed.
da: Stripe Api-nøgler er tilføjet. Betalinger vil blive behandlet.

en: Edit Payment Details
da: Rediger betalingsoplysninger

en: share
da: del

en: details
da: detaljer

en: compare
da: sammenlign

en: featured icon
da: fremhævet ikon

en: icon
da: Ikon:

en: county
da: Landsdel

en: wpestate location
da: wpestate placering

en: price
da: pris

en: price v2
da: pris v2

en: price v3
da: pris v3

en: size
da: størrelse

en: lot size
da: grund areal

en: rooms
da: rum

en: bedrooms
da: soveværelser

en: bathrooms
da: badeværelser

en: beds&baths
da: senge&bade

en: zip
da: lynlås

en: country
da: land

en: keyword
da: nøgleord

en: geolocation
da: geolokalisering

en: radius for geolocation
da: radius til geolokalisering

en: Cities
da: Byer

en: Areas
da: Områder

en: States
da: Områder

en: items selected
da: valgte emner

en: Select All
da: Vælg alle

en: Select None
da: Vælg ingen

en: Beds/Baths
da: Senge/Badeværelser

en: Beds
da: Senge

en: Baths
da: Badeværelser

en: Reset
da: Nulstil

en: Done
da: Færdig

en: Price selector
da: Prisvælger

en: No Value
da: Ingen værdi

en: Once Weekly
da: En gang ugenligt

en: Primary Menu
da: Primær Menu

en: Mobile Menu
da: Mobil menu

en: Footer Menu
da: Sidefod Menu

en: Header 5 Second Menu
da: Overskrift 5 Anden menu

en: Primary Widget Area
da: Primær Widgetområde

en: The primary widget area
da: Det primære widget-område

en: Secondary Widget Area
da: Sekundær Widget område

en: The secondary widget area
da: Det sekundære widget område

en: First Footer Widget Area
da: Første sidefod widget område

en: The first footer widget area
da: Første sidefod widget område

en: Second Footer Widget Area
da: Anden Sidefod widget område

en: The second footer widget area
da: Anden sidefod widget område

en: Third Footer Widget Area
da: Tredje sidefod widget område

en: The third footer widget area
da: Tredje sidefod widget område

en: Fourth Footer Widget Area
da: Fjerde sidefod widget område

en: The fourth footer widget area
da: Det fjerde sidefod widget-område

en: Top Bar Left Widget Area
da: Top bjælke venstre widget område

en: The top bar left widget area
da: Top bjælke venstre widget område

en: Top Bar Right Widget Area
da: Top bjælke højre widget område

en: The top bar right widget area
da: Top bjælke højre widget område

en: Header 3 Widget Area
da: Header 3 Widget-område

en: Header 3 widget area
da: Header 3 widget-område

en: Dashboard Top Bar Left Widget Area
da: Dashboard Top bjælke venstre widget område

en: User Dashboard - The top bar left widget area
da: Bruger Dashboard - Øverste Top bjælke venstre widget område

en: Dashboard Top Bar Right Widget Area
da: Dashboard Top bjælke højre widget område

en: User Dashboard - The top bar right widget area
da: Bruger dashboard - Den øverste bjælke højre widget område

en: Splash Page Bottom Right Widget Area
da: Splash Side nederst til højre Widget Område

en: Splash Page - Bottom right area
da: Splash Page - Nederst til højre område

en: Splash Page Bottom Left Widget Area
da: Splash Side nederst til venstre Widget Område

en: Splash Page - Bottom left area
da: Splash Page - Nederst til venstre område

en: Overview
da: Oversigt

en: Documents
da: Dokumenter

en: Available Units
da: Tilgængelige enheder

en: Energy Savings
da: Energibesparelser

en: Page Views Statistics
da: Statistik over sidevisninger

en: Schedule a Tour
da: Planlæg en rundvisning

en: Other Agents
da: Andre agenter

en: Property Reviews
da: Ejendomme

en: Similar Listings
da: Sammenlignelige ejendomme

en: %s (Invalid)
da: %s (Ugyldig)

en: %s (Pending)
da: %s (afventer)

en: Move up
da: Flyt op

en: Move down
da: Flyt ned

en: Edit Menu Item
da: Rediger menupunkt

en: Navigation Label
da: Navigation Etiket

en: Title Attribute
da: Titel attribut

en: Open link in a new window/tab
da: Åbn link i et nyt vindue / faneblad

en: CSS Classes (optional)
da: CSS Klasser (Valgfrit)

en: Link Relationship (XFN)
da: Link relation (XFN)

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
da: Beskrivelsen vil blive vist i menuen, hvis det aktuelle tema understøtter det.

en: Menu Item Icon(ex: fa fa-comment)
da: Menupunktikon(f.eks. fa fa-kommentar)

en: Menu Item Label(ex: "new")
da: Etiket til menupunkt(f.eks. "ny")

en: Set as Mega Menu?
da: Sæt som Mega Menu?

en: Mega Menu Widget Area
da: Mega Menu Widget område

en: Select Widget Area
da: Vælg Widgetområde

en: Upload Background Image |
da: Overfør |

en: Remove Image
da: Fjern billede

en: Container Styles( *set custom styles for mega menu container only:.  Ex: background position, background repeat )
da: Container typografier (* Angiv kun brugerdefinerede typografier for Mega Menu containeren:.  Ex: baggrunds position, gentagelse af baggrund)

en: Draw border right on mega menu column?
da: Vil du tegne kant lige på megamenukolonnen?

en: Cancel
da: Annuller

en: all
da: alle

en: Not Available
da: Ikke tilgængelig

en: Please submit the
da: Venligst indsend

en: field
da: felt

en: County
da: Landsdel

en: Area
da: Område

en: Transport
da: Transport muligheder

en: Supermarkets
da: Supermarkeder

en: Schools
da: Skoler

en: Restaurants
da: Restauranter

en: Pharmacies
da: Apoteker

en: Hospitals
da: Hospitaler

en: All Countries
da: Alle lande

en: Property Status
da: Ejendomsstatus

en: More Search Options
da: Flere søge muligheder

en: Pay Submission Fee
da: Gebyr for indsendelse af betaling

en: Pay with Credit Card
da: Betal med kreditkort

en: Package Payment
da: Betaling Pakke

en: feet
da: fod

en: meters
da: meter

en: yards
da: værfter

en: hectares
da: hektar

en: Property Price
da: Lejepris

en: Property Price Label
da: Pris

en: Property Price Label Before
da: Førpris

en: After Label for Additional Price info
da: Efter etiket for yderligere prisoplysninger

en: Property Category Submit
da: Ejendoms kategori indsend

en: Property Action Category
da: Ejendoms type kategori

en: Property Media
da: Ejendom Media

en: Property City
da: Beliggenhed

en: Property Area
da: Område

en: Property County
da: Region

en: Property Country
da: Land

en: Property Map
da: Kort

en: Property Longitude
da: Ejendom Længdegrad

en: Property Google View
da: Ejendom Google View

en: property Size
da: Areal m2

en: Embed Video Id
da: Integrer video-id

en: Embed Video Type
da: Indlejr videotype

en: Embed Virtual Tour
da: Integrer virtuel rundvisning

en: Property Subunits
da: Underenheder til ejendom

en: Greenhouse gas emissions Class
da: Udledning af drivhusgasser Klasse

en: Greenhouse gas emissions Index
da: Udledning af drivhusgasser Indeks

en: Leave Blank
da: Lad det være tomt

en: Action Category
da: Handlingskategori

en: Property County/State
da: Ejendom amt/stat

en: Homeowners Association Fee(Monthly)
da: Gebyr for husejerforening (månedligt)

en: Energy Index in kWh/m2a
da: Energiindeks i kWh/m2a

en: Greenhouse gas emissions index class
da: Indeks for udledning af drivhusgasser

en: Renewable energy performance index
da: Indeks for vedvarende energi

en: EPC potential rating
da: EPC potentiel vurdering

en: Install Required Plugins
da: Installer påkrævede plugins

en: Install Plugins
da: Installer plugins

en: Installing Plugin: %s
da: Installerer plugin: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
da: Noget gik galt med dette plugins API.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
da[0]: Dette tema kræver følgende plugin:%1$s.
da[1]: Dette tema kræver følgende plugins:%1$s.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
da[0]: Dette tema anbefaler følgende plugin:%1$s.
da[1]: Dette tema anbefaler følgende plugins:%1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin installed. | Sorry, but you do not have the correct permissions to install the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins installed.
da[0]: Beklager, men du har ikke de korrekte tilladelser til at installere pluginnet %s. Kontakt administratoren af dette websted for at få hjælp til at installere pluginnet.
da[1]: Beklager, men du har ikke de rigtige tilladelser til at installere %s-plugins. Kontakt administratoren af dette websted for hjælp til at få plugins installeret.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
da[0]: Følgende obligatoriske plugin er i øjeblikket inaktiv:%1$s.
da[1]: Følgende påkrævede plugins er i øjeblikket inaktive:%1$s.

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
da[0]: Følgende anbefalede plugin er i øjeblikket inaktiv:%1$s.
da[1]: Følgende anbefalede plugins er i øjeblikket inaktiv:%1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin activated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to activate the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins activated.
da[0]: Beklager, men du har ikke de korrekte tilladelser til at aktivere plug-in'en %s. Kontakt administratoren af dette websted for at få hjælp til at aktivere plugin'et.
da[1]: Beklager, men du har ikke de rigtige tilladelser til at aktivere %s-plugins. Kontakt administratoren af dette websted for at få hjælp til at få plugins aktiveret.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
da[0]: Følgende plugin skal opdateres til den nyeste version for at sikre maksimal kompatibilitet med dette tema:%1$s.
da[1]: Følgende plugins skal opdateres til den nyeste version for at sikre maksimal kompatibilitet med dette tema:%1$s.

en: Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugin. Contact the administrator of this site for help on getting the plugin updated. | Sorry, but you do not have the correct permissions to update the %s plugins. Contact the administrator of this site for help on getting the plugins updated.
da[0]: Beklager, men du har ikke de rigtige tilladelser til at opdatere %s-pluginet. Kontakt administratoren af dette websted for at få hjælp til at få opdateringen af pluginet.
da[1]: Beklager, men du har ikke de rigtige tilladelser til at opdatere %s-plugins. Kontakt administratoren af dette websted for at få hjælp til at få opdateringer til plugins.

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
da[0]: Begynd installeringen af plugin
da[1]: Begynd at installere plugins

en: Activate installed plugin | Activate installed plugins
da[0]: Aktivere installeret plugin
da[1]: Activate installed plugins

en: Return to Required Plugins Installer
da: Vend tilbage til Installation af påkrævede plugins

en: Plugin activated successfully.
da: Plugin blev korrekt aktiveret.

en: All plugins installed and activated successfully. %s
da: Alle plugins blev installeret og aktiveret med succes. %s

en: Price High to Low
da: Pris Høj -> Lav

en: Price Low to High
da: Pris Lav -> Høj

en: Newest first
da: Nyeste øverst

en: Oldest first
da: Ældste først

en: Newest Edited
da: Nyeste redigeret

en: Oldest Edited
da: Ældste redigeret

en: Bedrooms High to Low
da: Soveværelser høj til lav

en: Bedrooms Low to high
da: Soveværelser Lav til høj

en: Bathrooms High to Low
da: Badeværelser fra høj til lav

en: Bathrooms Low to high
da: Badeværelser Lav til høj

en: There are no properties listed on this page at this moment. Please try again later.
da: Der er ingen ejendomme på denne side i øjeblikket. Prøv venligst igen senere.

en: We didn't find any results. Please try again with different search parameters.
da: Vi fandt ingen resultater. Prøv igen med andre søgeparametre.

en: There are no more listings.
da: Der er ikke flere lister.

en: We didn't find any result
da: Vi fandt ikke noget resultat

en: user image
da: brugerbillede

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Property Image
da: Ejendombillede

en: Address
da: Adresse

en: State/County
da: Kommune

en: Zip
da: Postnummer

en: Open In Google Maps
da: Åbn i Google Maps

en: Property Id
da: Ejendoms-id

en: Price Info
da: Prisoplysninger

en: Rooms
da: Værelser

en: Bedrooms
da: Soveværelser

en: Bathrooms
da: Badeværelser

en: Greenhouse Gas Emissions kgCO2/m2a
da: Udledning af drivhusgasser kgCO2/m2a

en: Greenhouse Gas Emissions index class
da: Indeksklasse for udledning af drivhusgasser

en: Greenhouse gas emissions class
da: Klasse for udledning af drivhusgasser

en: Energy class
da: Energiklasse

en: Other Features
da: Andre funktioner

en: size:
da: størrelse:

en: rooms:
da: værelser:

en: baths:
da: badeværelser:

en: price:
da: pris:

en: per month
da: pr. måned

en: HOA fee
da: HOA-gebyr

en: Homeowners Association Fee
da: Gebyr for husejerforening

en: Home Price
da: Hjem Pris

en: Down Payment
da: Forudbetaling

en: Term(*in years)
da: Løbetid (*i år)

en: Interest
da: Rente

en: Other units in
da: Andre enheder i

en: Category:
da: Kategori:

en: Rooms:
da: Værelser:

en: Bedrooms:
da: Soveværelser:

en: Baths:
da: Badeværelser:

en: Size:
da: Storlek:

en: There are no results found for this property address.
da: Der er ikke fundet nogen resultater for denne ejendomsadresse.

en: Active Life
da: Aktivt liv

en: Arts & Entertainment
da: Kunst og underholdning

en: Beauty & Spas
da: Skønhed og kurbade

en: Education
da: Uddannelse

en: Event Planning & Services
da: Event Planlægning & Services

en: Financial Services
da: Finansielle tjenesteydelser

en: Food
da: Mad

en: Health & Medical
da: Sundhed &amp; medicinsk

en: Home Services
da: Hjemmeservice

en: Hotels & Travel
da: Hoteller og rejser

en: Local Flavor
da: Lokale favoritter

en: Local Services
da: Lokale tjenester

en: Mass Media
da: Medier

en: Nightlife
da: Natteliv

en: Pets
da: Husdyr

en: Professional Services
da: Professionelle tjenester

en: Public Services & Government
da: Offentlige tjenester

en: Real Estate
da: Ejendom

en: Religious Organizations
da: Religiøse organisationer

en: Shopping
da: Indkøb

en: Transportation
da: Transport

en: Garages
da: Garager

en: Year Built:
da: Byggeår:

en: Property ID
da: Ejendoms ID

en: Image Gallery
da: Billedgalleri

en: video image
da: videobillede

en: image
da: billede

en: Update Review
da: Opdatering af gennemgang

en: Write a Review
da: Skriv en anmeldelse

en: Cache was cleared
da: Cache blev tømt

en: Languages
da: Sprog

en: Update the theme & plugins
da: Opdater tema og plugins

en: Buy new license
da: Køb ny licens

en: Change log
da: Ændringshistorik

en: Get help
da: Få hjælp

en: Open ticket
da: Åben Supportsag

en: Documentation
da: Dokumentation

en: Rate us
da: Giv os en bedømmelse

en: Current Version:
da: Aktuelle version

en: Start Now
da: Start nu

en: Site Settings
da: Indstillinger for websted

en: We recommend doing demo import first and then finishing this setup. Adding Demo import AFTER completing this setup changes your settings options to demo options.
da: Vi anbefaler, at du først laver demoimport og derefter afslutter denne opsætning. Hvis du tilføjer Demoimport EFTER at have afsluttet denne opsætning, ændres dine indstillingsmuligheder til demomuligheder.

en: Continue
da: Fortsæt

en: OR
da: ELLER

en: Import Demo Content
da: Importer demo indhold

en: Map Settings
da: Kort Indstillinger

en: Previous Step
da: Forrige trin

en: Next Step
da: Næste trin

en: General Settings
da: Generelle indstillinger

en: Select default country
da: Vælg standardland

en: Currency symbol
da: Valuta-symbol

en: Set currency symbol for property price.
da: Indstil valutasymbol for ejendomspris.

en: square
da: plads

en: Measurement Unit
da: Måleenhed

en: Select the measurement unit you will use on the website
da: Vælg den måleenhed, du vil bruge på hjemmesiden

en: Language for datepicker
da: Sprog til datovælger

en: This applies for the calendar field type available for properties.
da: Dette gælder for den kalenderfeltype, der er tilgængelig for egenskaber.

en: Apperance Options
da: Udseende, indstillinger

en: half map
da: halvt kort opdelt side

en: Property List Type for Advanced Search
da: Ejendom List Type til: SØGNING

en: Select standard or half map style for advanced search results page.
da: Vælg standard- eller halvkortstil til siden med avancerede søgeresultater.

en: list
da: liste

en: Property List display(*global option)
da: Egenskabsliste display(*global mulighed)

en: Select grid or list style for properties list pages.
da: Vælg gitter- eller listestil til sider med egenskabslister.

en: For further setup see our help files, knowledgebase articles and tutorials to help make this process easier and more enjoyable for you:
da: For yderligere opsætning se vores hjælpefiler, knowledgebase-artikler og vejledninger for at gøre denne proces lettere og sjovere for dig:

en: Personalize Your Website
da: Tilpas din hjemmeside

en: Payments
da: Betalinger

en: Powered by
da: Drevet af

note: Template Name of the theme
en: Agents Agencies Developers Search Results
da: Agentbureauer Udviklere Søgeresultater

note: Template Name of the theme
en: Advanced Search Results
da: Avancerede søgeresultater

note: Template Name of the theme
en: Agency list
da: Liste over agenturer

en: This page requires the WpResidence Core Plugin. Please activate it from the plugins menu.
da: Denne side kræver WpResidence Core Plugin. Aktivér det venligst fra plugins-menuen.

note: Template Name of the theme
en: Agents list
da: Liste over agenter

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard Search Results
da: Søgeresultater på brugerens dashboard

en: You don't have any properties yet!
da: Du har endnu ikke nogen ejendomme

note: Template Name of the theme
en: Blog list page
da: Blog-liste side

note: Template Name of the theme
en: Compare Listings
da: Sammenlign lister

en: Page should be accessible only via the compare button
da: Siden skal kun være tilgængelig via sammenligningsknappen

en: Size
da: Størrelse

en: Lot Size
da: Grund areal

note: Template Name of the theme
en: Contact Page
da: Kontakt side

note: Template Name of the theme
en: Developer list
da: Liste over udviklere

note: Template Name of the theme
en: Front Property Submit
da: Forreste ejendom Indsend

en: Your current package doesn't let you publish more properties! You need to upgrade your membership.
da: Med din valgte pakke kan du ikke annoncere flere ejendomme. Opgradér venligst dit medlemsskab.

en: Please submit a title for your property
da: Skriv en overskrift til din ejendom

en: 1. Description
da: 1. Beskrivelse

en: 2. Media
da: 2. Medier

en: 3. Location
da: 3. Beliggenhed

en: 4. Details
da: 4. Nærmere oplysninger

en: 5. Amenities
da: 5. Faciliteter

en: These fields are mandatory: Title
da: Disse felter er obligatoriske: Afsnit

en: This is a paid submission. The listing will be live after payment is received.
da: Dette er en betalt indsendelse. Opslaget vil være live, når betalingen er modtaget.

en: Prev Step
da: Forrige trin

en: Submit Property
da: Opret bolig

note: Template Name of the theme
en: Properties list
da: Liste over egenskaber

note: Template Name of the theme
en: Properties list half
da: Egenskabsliste halv

note: Template Name of the theme
en: Splash Page
da: Splash-side

note: Template Name of the theme
en: Terms and Conditions
da: Vilkår & Betingelser

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard
da: Kontrolpanel

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard Submit
da: Brugerens dashboard Indsend

en: Save as Draft
da: Gem som kladde

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard Agent List
da: Agentliste på brugerens dashboard

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard Stats
da: Brugerens dashboard-statistik

en: Analytics
da: Analyser

en: Back to properties list
da: Tilbage til egenskabslisten

en: Total number of views:
da: Samlet antal visninger:

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard Favorite
da: Brugerens dashboard-favorit

en: You don't have any favorite properties yet!
da: Du har endnu ikke nogle favorit ejendomme

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard Inbox
da: Bruger Dashboard Indbakke

en: You have
da: Du har

en: unread messages
da: ulæste beskeder

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard Invoices
da: Fakturaer på brugerens dashboard

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard Main
da: Bruger Dashboard Hoved

note: Template Name of the theme
en: User Dashboard Profile Page
da: Bruger Dashboard Profilside

en: You don't have any saved searches yet!
da: Du har endnu ikke nogen gemte søgninger

note: Template Name of the theme
en: Paypal Processor
da: Paypal-processor

en: Search Results for :
da: Søgeresultater for :

en: No results found
da: Ingen resultater fundet

en: Search for:
da: Søg efter:

en: About Us
da: Om os

en: No agency found.
da: Intet agentur fundet.

en: No developer found.
da: Ingen udvikler fundet.

en: Pages:
da: Sider:

en: Next page
da: Næste side

en: Previous page
da: Forrige side

note: Template Name of the theme
en: Stripe Charge Page
da: Stripe opkrævningsside

en: Sort by
da: Sorter efter

en: Advanced Search
da: Avanceret Søgning

en: SEARCH PROPERTIES
da: SØG NU

en: Advanced Search
da: Avanceret søgning

en: Search State, City or Area
da: Søg i stat, by eller område

en: We found
da: Vi fandt

en: results.
da: resultater.

en: Address:
da: Adresse:

en: Mobile:
da: Mobil:

en: Phone:
da: Telefonnummer:

en: Our Agents
da: Vores agenter

en: %s Reviews
da: %s anmeldelser

en: %d Review | %d Reviews
da[0]: Rediger anmeldelse
da[1]: %d anmeldelser

en: Load More Properties
da: Indlæs flere ejendomme

en: Agency Image
da: Agenturets image

en: Website:
da: Hjemmeside:

en: We Speak:
da: Vi taler:

en: Opening Hours:
da: Åbningstider:

en: License:
da: Angiv en licensnøgle til at behandle licensanmodning!

en: Our Taxes:
da: Vores skatter:

en: listings
da: annoncer

en: listing
da: opslag

en: My Listings
da: Mine aktiviteter

en: Your search results
da: Dine søgeresultater

en: default image
da: standardbillede

en: Continue Reading
da: Læs mere

en: Continue reading
da: Fortsæt læsning

en: published on
da: Udgivet den

en: Share on Facebook
da: Del på Facebook

en: Share on Twitter
da: Del på Twitter

en: Share on Pinterest
da: Del på Pinterest

en: Share on WhatsApp
da: Del på WhatsApp

en: Share by Email
da: Del via E-mail

en: Posted by
da: Skrevet af

en: 0 Comments
da: 0 Kommentarer

en: 1 Comment
da: 1 kommentar

en: % Comments
da: % kommentarer

en: Related Posts
da: Relaterede Indlæg

en: Breadcrumb
da: Brødkrummer

en: Home
da: Hjem

en: Archives
da: Arkiver

en: Compare
da: Sammenlign

en: Agent Password
da: Adgangskode til agent

en: Re-type Password
da: Indtast adgangskode igen

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Mobile
da: Mobil

en: Member of
da: Medlem af

en: Facebook Url
da: Facebook URL

en: Instagram Url
da: Instagram URL

en: X - Twitter Url
da: X - Twitter-URL

en: Pinterest Url
da: Pinterest URL

en: Linkedin Url
da: LinkedIn URL

en: Youtube Url
da: Youtube-URL

en: Telegram Url
da: Telegram-URL

en: Website Url (without http)
da: Websteds-URL (uden http)

en: Title/Position
da: Titel/stilling

en: About Me
da: Om mig

en: Private Notes
da: Private noter

en: Agent Details
da: Agentoplysninger

en: Agent Username
da: Agentens brugernavn

en: Username: %s is not editable
da: Brugernavn: %s kan ikke redigeres

en: Agent Social Details
da: Agentens sociale oplysninger

en: Agent Area/Categories
da: Agentområde/-kategorier

en: Agent Custom Data
da: Brugerdefinerede agentdata

en: Add Custom Field
da: Tilføj brugerdefineret felt

en: Agent Location
da: Agentens placering

en: Edit Agent
da: Rediger mægler

en: Photo
da: Billede

en: Upload profile image.
da: Upload profilbillede.

en: Change Password
da: Skift adgangskode

en: Old Password
da: Gamle adgangskode

en: New Password
da: Ny adgangskode

en: Confirm New Password
da: Bekræft nyt password

en: Reset Password
da: Nulstil Kodeord

note: translators: %s: user login name
en: Welcome back, %s!
da: Velkommen tilbage, %s!

en: Order By
da: Sorter efter

en: Default Order
da: Standard

en: Price - High to Low
da: Pris - Høj til lav

en: Price - Low to High
da: Pris - Lav til høj

en: Bathrooms - High to Low
da: Badeværelser - høj til lav

en: Bathrooms - Low to High
da: Badeværelser - lav til høj

en: Date - Old to New
da: Dato - gammel til ny

en: Date - New to Old
da: Dato - Ny til gammel

en: Filter By Status
da: Filtrer efter status

en: Are you sure you wish to delete
da: Er du sikker på, at du vil slette

en: Delete Agent
da: Slet RETTER

en: Edit property
da: Rediger ejendom

en: Are you sure you wish to delete %s?
da: Er du sikker på, at du vil slette %s?

en: Delete property
da: Slet konto

en: Duplicate Property
da: Duplikeret ejendom

en: Not enough listings to duplicate
da: Ikke nok lister til at duplikere

en: Views Stats
da: Statistik over visninger

en: Resend for approval
da: Send igen til godkendelse

en: Paid & Featured
da: Betalt og udvalgt

en: Set as featured, *Listings set as featured are subtracted from your package
da: Sæt som featured, *Lister, der er sat som featured, trækkes fra din pakke

en: Set as featured
da: Fremhæv

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: listings
da: lister

en: Featured
da: Fremhævet

en: Images / per listing
da: Billeder / pr. annonce

en: Select package
da: Vælg pakke

en: Submission Fee
da: Gebyr for indsendelse

en: Wire Transfer
da: Bankoverførsel

en: Featured  Fee
da: Udvalgt gebyr

en: Upgrade to featured
da: Opgrader til featured

en: user id:
da: bruger-id:

en: Expires on
da: Udløber den

en: Remove From Favorites
da: Fjern fra favoritter

en: Publish Listing with Feature
da: Udgiv liste med funktion

en: One Time
da: En gang

en: Recurring
da: Gentagende

en: new message
da: ny besked

en: Conversation started by you
da: Samtale startet af dig

en: From
da: Fra

en: reply to message
da: svar på besked

en: delete message
da: slet besked

en: From:
da: Fra:

en: Search Parameters:
da: Søgeparametre:

en: delete search
da: slet søgning

en: cancel stripe subscription
da: opsige stripe-abonnement

en: See Available Packages and Payment Methods
da: Se tilgængelige pakker og betalingsmetoder

en: Packages Available
da: Tilgængelige pakker

en: User
da: Bruger

en: Payment Method
da: Betalingsmetode

en: make payment recurring
da: gør betalingen tilbagevendende

en: Your account is pending approval. Please wait for admin to approve it.
da: Din konto afventer godkendelse. Vent venligst på, at administratoren godkender den.

en: Your account is disabled.
da: Din konto er deaktiveret.

en: Social Media
da: Sociale medier

en: User Details
da: Bruger Detaljer

en: Update profile
da: Opdater profil

en: Delete profile
da: Slet profil

en: Upload profile image
da: Upload profilbillede

en: Agency Name
da: Agenturets navn

en: Taxes
da: Moms

en: License
da: Licens

en: Opening Hours
da: Åbningstider

en: HubSpot Private Application Token
da: HubSpot Token til privat applikation

en: About Agency
da: Om agenturet

en: Social Information
da: Sociale oplysninger

en: Place Pin with Agency Address
da: Stednål med agenturets adresse

en: View public profile
da: Se offentlig profil

en: Your account is pending approval. Please wait for admin to approve it.
da: Din konto afventer godkendelse. Vent venligst på, at administrator godkender den.

en: Developer Name
da: Navn på udvikler

en: Developer Image
da: Billede af udvikler

en: Size:
da: Areal:

en: Lot Size:
da: Størrelse:

en: Property Rooms:
da: Værelser

en: Property Bedrooms:
da: Soveværelser

en: Property Bathrooms:
da: Badeværelser

en: Property Status:
da: Ejendomsstatus

en: Property Keyword:
da: Ejendom

en: Load More Listings
da: Indlæs flere lister

en: Hello there,
da: Hej der,

en: New Message
da: Ny meddelelse

en: You have received a new contact message from
da: Du har modtaget en ny kontaktmeddelelse fra

en: These are the details:
da: Her er detaljerne:

en: Message
da: Besked

en: Sent From
da: Sendes fra

en: You have received a request for a property tour on
da: Du har modtaget en anmodning om en rundvisning på

en: Hour
da: Time

en: Mode
da: Tilstand

en: Agent Image
da: Agentbillede

en: Featured Property
da: Udvalgt ejendom

en: discover more
da: oplev mere

en: Use the form below to contact us!
da: Brug formularen nedenfor til at kontakte os!

en: Type your message...
da: Skriv din besked...

en: Add Property
da: Tilføj ejendom

en: How To Find Us
da: Sådan finder du os

en: click to enable zoom
da: klik for at aktivere zoom

en: loading...
da: indlæser...

en: We didn't find any results
da: Vi har ikke fundet nogen resultater

en: View
da: Vis

en: Roadmap
da: Vejkort

en: Satellite
da: Satellit

en: Terrain
da: Terræn

en: My Location
da: Min placering

en: Prev
da: Forrige

en: Google Maps Search
da: Google kortsøgning

en: mobile logo
da: mobil logo

en: Add Listing
da: Tilføj annonce

en: I'm interested in [ %s ]
da: Jeg er interesseret i [ %s ]

en: I would like to schedule a tour for [ %s ].
da: Jeg vil gerne planlægge en rundvisning for [ %s ].

en: Send Email
da: Send email

en: Send Private Message
da: Send privat besked

en: You can reply to private messages from "Inbox" page in your user account.
da: Du kan svare på private beskeder fra siden "Indbakke" på din brugerkonto.

en: Favorite
da: Foretrukken

en: Want to find out more?
da: Vil du vide mere?

en: share this page
da: del denne side

en: Share
da: Delt

en: print page
da: udskriv side

en: Updated On:
da: Opdateret den:

en: Schedule a tour
da: Planlæg en rundvisning

en: Your information
da: Dine oplysninger

en: Please select the time
da: Vælg venligst tidspunktet

en: In Person
da: Personligt

en: Video Chat
da: Videochat

en: Enter Your Email Address
da: Indtast din e-mailadresse

en: Sign into your account
da: Log ind på din konto

en: Username
da: Brugernavn

en: Password
da: Adgangskode

en: Need an account? Register here!
da: Har du brug for en konto? Registrer dig her!

en: Forgot Password?
da: Glemt adgangskode?

en: Back to login
da: Tilbage til login

en: Register here!
da: Tilmeld dig her!

en: Forgot password?
da: Glemt adgangskode?

en: Create an account
da: Opret en konto

en: Retype Password
da: Skriv lösenordet igen

en: I agree with
da: Jeg er enig i:

en: terms & conditions
da: vilkår & betingelserne

en: A password will be e-mailed to you
da: Et password vil blive sendt til dig

en: Register
da: Registrer

en: %d listing | %d listings
da[0]: %d liste
da[1]: %d liste

en: %d Listing | %d Listings
da[0]: % d annonce
da[1]: % d annonce

en: View results
da: Se resultater

en: Map View
da: Kortvisning

en: Save this Search?
da: Gem denne søgning?

en: Search name
da: Navn søgning

en: Save Search
da: Gem søgning

en: to save search and you will receive an email notification when new properties matching your search will be published.
da: for at gemme søgningen, og du vil modtage en e-mail, når nye ejendomme, der matcher din søgning, bliver offentliggjort.

en: Properties listed in
da: Ejendomme opført i

en: Agents in
da: Mæglere i

en: Agencies in
da: Agenturer i

en: Developers in
da: Udviklere i

en: in
da: i

en: Call
da: Ring til

en: Close
da: Luk

en: Looks like the property is assigned to an administrator. Please assign it to an agent or user with complete contact details.
da: Det ser ud til, at ejendommen er tildelt en administrator. Tildel den venligst til en agent eller bruger med komplette kontaktoplysninger.

en: Garage Size
da: Garage størrelse

en: Agent Reviews
da: Anmeldelser af agenter

en: Specialties & Service Areas
da: Specialer og serviceområder

en: Upload Image
da: Upload billede

en: Select Images
da: Vælg billeder

en: Select Categories
da: Vælg Kategorier

en: Property Description
da: Beskrivelse af ejendom

en: Second Price in
da: Anden pris i

en: After Second Price Label (ex: "/month")
da: Efter anden prismærkning (f.eks. "/måned")

en: Before Second Price Label (ex: "from ")
da: Før anden prismærkning (ex: "fra ")

en: Homeowners Association Fee (monthly)
da: Gebyr til husejerforening (månedligt)

en: Listing Details
da: Annonce detaljer

en: Size in
da: Størrelse i

en:  (*only numbers)
da:  (*kun tal)

en: Lot Size in
da: Grundstørrelse i

en: Rooms (*only numbers)
da: Værelser (*kun numre)

en: Bedrooms (*only numbers)
da: Soveværelser (*kun numre)

en: Bathrooms (*only numbers)
da: Badeværelser (*kun numre)

en: Owner/Agent notes (*not visible on front end)
da: Ejerens/agentens noter (*ikke synlige på forsiden)

en: Select Energy Class
da: Vælg energiklasse

en: Select Energy Class (EU regulation)
da: Vælg energiklasse (EU-forordning)

en: Select greenhouse gas emissions index class
da: Vælg indeksklasse for drivhusgasemissioner

en: Greenhouse Gas Emissions KgCO2/M2a
da: Udledning af drivhusgasser KgCO2/M2a

en: Featured Submission
da: Udvalgte  medlemskab

en: Make this listing featured from property list.
da: Fremhæv denne ejendom

en: Use Floor Plans
da: Brug plantegninger

en: Add another plan
da: Tilføj en anden plan

en: Listing Media
da: Opslags medier

en: Drag and Drop Images or
da: Træk og slip billeder eller

en: Select Media
da: Vælg medie

en: * At least 1 image is required for a valid submission. Minimum size is 500/500px.
da: * Der kræves mindst 1 billede for en gyldig indsendelse. Minimumsstørrelse er 500/500 px.

en: You can upload maximum %s images
da: Du kan maksimalt uploade %s billeder

en: ** Double click on the image to select featured.
da: ** Dobbeltklik på billedet for at vælge featured.

en: *** Change images order with Drag & Drop.
da: *** Skift billedernes rækkefølge med Drag & Drop.

en: **** PDF files upload supported as well.
da: **** Upload af PDF-filer understøttes også.

en: ***** Images might take longer to be processed.
da: ***** Det kan tage længere tid at behandle billeder.

en: Listing Location
da: Annoncens placering

en: *Address
da: *Adresse

en: Enter address
da: Indtast adresse

en: Enter city
da: Indtast by

en: Neighborhood
da: Område

en: Place Pin with Property Address
da: Placerer nål og vis adressen

en: Latitude (for Maps Coordinates)
da: Breddegrad (til kortkoordinater)

en: Longitude (for Maps Coordinates)
da: Længdegrad (til kortkoordinater)

en: Google Street View - Camera Angle (value from 0 to 360)
da: Google Street View - kameravinkel (værdi fra 0 til 360)

en: Enable Google Street View
da: Aktivér Google Street View

en: Slider Option
da: Mulighed for skyder

en: Slider type
da: Type af Sliders

en: Select Property Status
da: Vælg ejendomsstatus

en: No status
da: Ingen status

en: Subunits
da: Underenheder

en: Enable
da: Aktiver

en: Select Subunits From the list:
da: Vælg Subunits fra listen:

en: Video Option
da: Mulighed for video

en: Video from
da: Video fra

en: Embed Video ID:
da: Integrer video-id:

en: Membership
da: Medlemskab

en: Paid submission
da: Betalt indsendelse

en: This is a paid submission.
da: Dette er en betalt indsendelse.

en: Price:
da: Pris:

en: Featured (extra):
da: Udvalgt (ekstra):

en: Virtual Tour:
da: Virtuel rundvisning:
